Tak wygląda standardowa zabudowa wnęki:
Jak wygląda zwykła szafa wnękowa, wie chyba każdy. Najczęściej jest to przysłowiowa zabudowa wnęki, wykonana w technologii "aby była", co w skrócie prezentuje się mniej więcej tak:

Szafa nie posiada pełnych boków, lecz jedynie tzw. listwy przymykowe. Drzwi suwane nie dojeżdżają więc do gołej ściany, ale co z tego, skoro półki i drążki ubraniowe wewnątrz montowane są bezpośrednio do niej! W tej sytuacji wszystko co na tych półkach jest przechowywane, również do tej ściany dotyka. Na powierzchnia ściany osiada sobie kurz, który potem zostaje na ubraniach. Listwa przymykowa nie dodaje szafie stabilności, więc całą zabudowa się fantastycznie wprost "kiwa". Jeżeli do tego dodamy, że skrzydła drzwi są z reguły wykończone profilami stalowymi...

Tor dolny po którym przesuwają się drzwi jest montowany bezpośrednio do podłogi lub sufitu, więc kurz, piasek i inni nieproszeni goście mogą bez problemu wniknąć do jego wnętrza. W konsekwencji drzwi po jakimś czasie zaczynają skrzypieć i pracować dużo gorzej. Analogicznie dolne przestrzenie są narażone na to samo szkodliwe działanie, któremu zaradzić można jedynie częstym sprzątaniem. A po co się przemęczać?

Szafy wykonane w tej technologii nie posiadają plecówki, więc trudno mówić o ich stabilności. Z drugiej strony, do czego ta plecówkę zamontować? Duże znaczenie ma również system drzwi suwanych. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest system stalowy, w tym przypadku rączki (profile) są po prostu lakierowane i bardzo łatwo je porysować, co sprawia, że szybko stają się mało estetyczne. Niestety, profile stalowe nie mają również odpowiedniej sztywności, w konsekwencji drzwi po prostu się kiwają. Istotne jest również, że drzwi z lustrami nie posiadają od wewnętrznej strony wypełnienia z płyty meblowej, więc stanowią zagrożenie. Proszę sobie wyobrazić, co się może stać w przypadku stłuczenia...
Oczywiście, o podaniu tych informacji większość sprzedawców, czy projektantów najzwyczajniej zapomina. Cóż, pamięć rzecz ulotna. Tylko, że szafa to inwestycja na wiele lat, więc lepiej się do niej rozsądnie przygotować i po prostu nie kupować tak zwanego bubla!
A jak wyglądają nasze szafy?
Korzystając przede wszystkim z własnych doświadczeń udało nam się wyeliminować większość z tych niedogodności.

PEŁNA ZABUDOWA WNĘKI ORAZ PODŁOGA W SZAFIE
Projektujemy i wykonujemy szafy w technologii tzw. Pełnej Zabudowy, co oznacza, że szafa ma boki, podłogę, sufit oraz plecy. Dzięki temu meble te są niesłychanie stabilne, a wnętrze jest doskonale chronione przed działaniem kurzu. Tor dolny na którym pracują wózki jest montowany 4,5 cm nad ziemią, gdyż szafa posiada podłogę, która ukrywa system regulowanych stopek, które umożliwiają korektę nierówności posadzki. W tym momencie można zapomnieć o szkodliwym działaniu kurzu i piasku, cicha praca wózków dolnych jest niezagrożona. Dodatkowym elementem jest cokół dolny, który daje się łatwo zdemontować, gdyby np. ktoś zechciał sprzątnąć podłogę pod szafą.

PANEL OŚWIETLENIOWY ORAZ MOCOWANIE PÓŁEK